Stalo sa vám? Komu nie?

Autor: Ivana Rebrová | 7.5.2016 o 19:35 | (upravené 8.5.2016 o 18:57) Karma článku: 3,48 | Prečítané:  869x

Snažila som sa. Žijem a budem žiť tak, aby som bola spokojná sama so sebou. Darí sa mi stretávať ľudí, s ktorými mi to tak nejako pekne ladí. Občas však zakopnem o výnimky. 

Keď som použila ten minulý čas v prvej vete o tom, že som sa snažila, vysvetlím to. Kedysi som takto nežila. Už ani neviem, ako to vtedy presne bolo, ale jednoducho som plávala s prúdom. Dnes si tak povedzme, vibrujem na nejakých vibráciách a tým k sebe lákam ľudí, ktorí vibrujú tak nejako podobne. Samozrejme, nie vždy sa to podarí. Občas sa musím stretnúť i s ľuďmi, ktorí vibrujú úplne inak a je to hotová katastrofa a zriedka i zábava.

Najhoršie je to však vtedy, keď vezmem svojich 20 sekúnd odvahy a poviem niečo človeku, ktorý si vibruje úplne inak ako ja. Nie len, že má iný názor, iné zásady a iné priority, ale dokonca ani neakceptuje právo na názor iných. To je tvrdý oriešok. Ja som však rada aj za takých ľudí. Ukazujú mi, že sa mám skutočne veľmi dobre. Ja som si vybrala život, aký žijem s ľuďmi, ktorých mám okolo seba a som za nich rada. Mám priateľov a známych, v neposlednom rade rodinu. Pre ľudí, s ktorými sa však nedá normálne komunikovať som si vymyslela resp. odkukala názov od Adeli Banášovej ,,zelení panáci". Nechcela som, aby to bol pejoratívni výraz. Jednoducho len názov priečinka, do ktorej by som šupla takýchto ľudí. Našťastie takých nestretám veľa, čiže ich tam zatiaľ nemám toľko. 

Definícia ,,zeleného panáka"  - zelený panák je pre mňa človek, ktorý nekoná na rovinu. Intriguje a kazí pekný život ostatným. Zelený panák sa veľmi málo usmieva a myslí si, že je najmúdrejší zo všetkých. Zelený panák vám do očí klame a nikdy neprizná chybu. Bojí sa totiž, že by ste ho svojimi argumentami prevalcovali a on by vyšiel z boja s holým zadkom. Zelený panák je tak sklamaný svojím životom tak, že potrebuje ničiť život iným a všetkým okolo závidí. Nikdy sa neradia heslom : ,,ži a nechaj žiť". Dlho som sa snažila komunikovať s každým zeleným panákom, ktorého som kedy stretla. Až po čase som si uvedomila, že to je dopredu prehratý boj. Stálo ma to kopec úsilia a komunikácia i tak vyšla na zmar. Nikam som sa neposunula, len som bola demotivovaná. Ak si chcete zachovať zdravý rozum a slušné vychovanie, naučte sa zelených panákov akceptovať, Pokojne sa na nich pozerajte s ľútosťou. Prečo? To je jednoduché. Oni nikdy nezažijú taký pekný slnečný deň ako vy, nikdy neochutnajú tak skvelé jedlo ako vy, ich život nikdy nebude naplnený tak ako ten váš. Za slnečným dňom hľadajú mrak. Za dobrým jedlom, uvidia vysokú cenu a za životom uvidia povinnosť. Akceptujte ich. Všetkých koľko ich v živote stretnete - bude ich veľa. Vy sa tešte zo super života, z krásneho dňa a pokojne aj z nového laku na nechty. 

Faktická poznámka. Nesnažte sa s nimi komunikovať na priamo. Potľapkajú vás po ramene a do chrbta vám bodnú nôž a ešte povykrúcajú do oboch strán. Všetkým vám nezelenáčom prajem úspešný boj. Majte sa radi. I keď sa na vás čudne pozerajú pretože vyzeráte alebo myslíte inak. Veď tento život žijete len raz, nenechajte si to nikým pokaziť. 

A vy, milí zelení panácí, iba idiot by nikdy nezmenil názor ! To nie je z mojej hlavy, je to výrok jedného pána, ktorý trafil do čierneho. Začnite žiť svoj život, kašlite na názor ostatných. Pozvite na rande toho chalana od vedľa, vyholte si hlavu, potetujte sa od hlavy až po päty, dajte výpoveď, rozveďte sa, majte deti, plačte, pite, spievajte na plné hrdlo, behajte, kričte, hlavne akceptujte, že niekto je iní ako vy. Verte mi, bude sa vám oveľa ľahšie existovať a užijete si pekné dni aj keď bude napríklad pršať. 

Ja vám verím, verte aj vy sami sebe :-) 

 

P.S: Ďakujem svojmu okoliu a sebe, za to, že nie sú zelení :-) 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?