Buď človek, ktorého chceš stretnúť....

Autor: Ivana Rebrová | 14.3.2016 o 11:58 | Karma článku: 4,06 | Prečítané:  799x

Ľudia sú rôzni. Vysokí - nízky, štíhli - obézni, múdri - múdrejší. Ale stále sme ľudia, nech sme akí chceme. Ja som tiež nejaká. Donedávna som mala sama so sebou problém, pretože som klamala sama sebe i okoliu. 

Nebolo to úmyselne. Nevedela som to. Chcela som len niekam zapadnúť. Byť jednoducho taká, aká by žena v mojom veku mala byť. I keď občas som vystrčila rožky a povedala som sebe i svetu, že sa mi to nepáči. Ľudia okolo mňa i vlastne naša dopredu naprogramovaná spoločnosť ma zatlačili do kúta a ja som nemala kam utiecť. Zrazu som sa nemala rada. Chcela som mať inú povahu, iné vlastnosti, iné myšlienky. Ale nie kvôli sebe, kvôli iným. 

Veľká hlúposť. Žijem predsa svoj život. Som zodpovedná za svoje činy i myšlienky. Žijem si tak, aby to vyhovovalo mne a nie ostatným. Teraz poviete, že je to egoistické. Pretože vy musíte robiť, čo vás nebaví s ľuďmi, ktorých nemáte radi, pre prachy, ktoré potrebuje vaše dieťa alebo manželka. Pri tom by ste oveľa radšej renovovali starú loď po otcovi vzadu na záhrade. Spoločnosť si vytvorila pre ľudí, ktorí chcú mať radi svoj život, ktorí chcú byť samy so sebou spokojní, ktorí neberú ohľad na druhých jednotné pomenovanie : ,,EGOISTI". Tak čo už. Radšej budem egoista, tešiaci sa z každého dňa, žijúci vo svojom svete, ako niekto kto sa len sťažuje. Na prvom mieste som JA. Musím byť spokojná sama so sebou, aby potom mohol byť niekto spokojný so mnou. Ja sa musím mať rada, aby ma mohol mať rád niekto iný. 

Som žena. Mojou spoločenskou úlohou je starať sa o muža, deti, domácnosť. Popritom zarábať, ale určite nie viac ako ,,môj muž", pretože to sa nepatrí. Musím mať deti, najlepšie hneď po skončení školy. Pracovať v práci osem hodín denne. Prísť domov a postarať sa o domácnosť. Uvariť, oprať, ožehliť a vlastne, čo treba. Ešte by bolo dobré, aby som popritom všetkom vyzerala dobre. Čiže chce to pravidelné chodenie do fitka, na manikúru, pedikúru a kaderníčke, ale keď náhodou rodinný rozpočet nedovolí, tieto posledné kroky môžem vynechať. 

No ďakujem pekne. Radšej budem egoista. Budem žiť vo svojom priestrannom byte s veľkou terasou. Pracovať v práci, ktorá ma samozrejme živí, ale predovšetkým napĺňa. Pokojne aj desať hodín denne, len aby som dosiahla po čom túžim. Manžela nechcem. Ja nepotrebujem papier na muža. On bude môj najlepší priateľ, moja polovica, čo mi trochu chýba. Nebude mu vadiť, že nie je navarené, ožehlené ani opraté, pretože je šikovný a zvládne to sám. Pochopí môj spôsob života resp. bude mať podobný. A deti? Ak majú prísť do môjho života prídu. Nie však preto, že už budem mať na to vek, alebo preto že by sa patrilo. Proste len tak prídu. Lebo to tak budem chcieť a nastane ten moment. 

Ja viem, že veľa ľudí nič z toho nepochopí. Ani to od nich nepotrebujem. Už mi nevadí stáť si za svojim názorom a hlavne sa zaň nehanbím. Nemám sa za čo hanbiť. Som úprimná. Sama k sebe a tým pádom som úprimná i k ostatným. Takých ľudí je málo. Takých ľudí by som však rada stretala na uliciach viac... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?