Žehlíme rovnako

Autor: Ivana Rebrová | 7.3.2016 o 20:51 | Karma článku: 3,18 | Prečítané:  673x

Už ako malá som neuznávala tradičné hodnoty. Nemyslím si, že muž musí zarábať viac ako žena a vadí mi i povera, že žena musí byť na materskej. Prečo? Prečo nemôže ísť žena do práce a muž ostane doma s dieťaťom? A ďaleko viac vecí.

Všetci sme ľudia. Ženy i muži. V podstate sme všetci rovnakí a tie malé i veľké odlišnosti nás robia jedinečnými a krásne nás od seba odlišujú. V svojom živote mám však jeden problém. Som žena, chodím do školy, do práce, na nákup. Dokážem si natankovať benzín do auta, keď je treba vymením si i pneumatiku, odnesiem nábytok, navarím. Nie som superžena :-) Jasné, že keď mi niekto hovorí o hadičkách v motore auta, neviem o čom je reč, rovnako sa nevyznám ani v ďalších technických oblastiach života, ale veď naučiť sa dá všetko, keď sa chce. Deti, svadba, muž na celý život nie sú témy, ktorým  sa venujem, keď sedím na káve s kamarátkami, ale v zásade nie som proti. 

Jediné, čo mi vážne vadí sú odmietavé názory, pohľady ku všetkému novému. Prečo muž nemôže ostať na materskej? Prečo muži nežehlia? Prečo, keď muž varí všetci sú z toho unesení? Prečo žena nemôže zarábať viac ako muž? Prečo sa čudujeme, keď je žena automechanička? Prečo muži nepracujú ako učitelia v škôlke? Toto nie je emancipácia, ja sa len pýtam. 

Nepáči sa mi model domácnosti, ktorý sme si ako spoločnosť vytvorili. Nechcem byť žena, ktorá bude pracovať osem hodín, po ceste domov spraví nákup, príde domov, navarí, ožehlí a pomôže deťom s domácimi úlohami. Rovnako by som nechcela ani muža, ktorý bude pracovať osem hodín, po príchode domov si oddýchne prečítaním noviniek na internet, vezme si pripravenú tašku na futbal a domov sa vráti po tréningu a dvoch pivách. 

DOSŤ! Milé matky budúcich mužov. Nerobte z nich to, čo nemáte rady na svojom mužovi. Žiadne vyjednávanie ohľadom komínkov v skrini. Od žehlenie ešte nikomu ruky neodpadli. Ani prach sa neutrie sám. Ale zas nech mu nejaké ,,gule" ostanú. Rovnako to je aj s matkami budúcich žien. Keď sa dievčatko zašpiní od oleja nič sa mu nestane, ani pruh nedostane, keď pomôže s ťažkým nákupom. Nemusí žiť ako v bavlnke, lebo nie vždy jej budete stáť za zadkom. 

Aby ste ma nechápali zle. Mne nejde o podkopávanie výchovy našich rodičov. Ja si len myslím, že žena uprace rovnako dobre ako muž, rovnako muž navarí rovnako dobre ako žena. Verím, že dieťa potrebuje matku rovnako ako otca. Je úplne jedno, kto prispeje do rodinného rozpočtu viac. Veď sú to len peniaze a minú sa rovnako. Žena môže pozvať muža na kávu (aj s tým, že ju zaplatí). Ja som dokonca aj zato, že ženy môže požiadať muža o ruku. Samozrejme žena mužovi nikdy neposkytne to veľké mužské rameno, ktoré na mužoch tak zbožňujeme a muž žene asi nikdy nepreorganizuje život, tak ako to vieme len my ženy. 

Každý máme nejakú úlohu. V partnerskom živote sme ako jing a jang. Dopĺňame sa a navzájom sa vylučujeme.Vždy keď niečo necháme na našu drahú polovičku, zamyslime sa, či to nezvládneme i bez nej? Pohladkáme si ego a ešte sa aj pousmejeme, akí vieme byť šikovní. :-) 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?