WTF vzťahy?

Autor: Ivana Rebrová | 3.3.2016 o 23:52 | (upravené 5.3.2016 o 19:13) Karma článku: 4,76 | Prečítané:  1338x

Pomerne dlhšiu dobu mi nie je známe načo sa vlastne ľudia sobášia, načo potrebujú papier... inak keď si vezmete papier má niekedy oveľa väčšiu hodnotu ako človek. Na papieri ľuďom záleží občas viac ako na vlastnej rodine.

 Okej, tak dvaja, povedzme 25 roční ľudia sa našli, stretli, zaľúbili, prežili spolu prvý krásny zaľúbený rok, boli na spoločnej a hlavne prvej dovolenke. Tretí až piaty rok bol fajn. Sem tam nejaká hádka, možno spoločné bývanie. Na dovolenky už chodili pravidelne, ale už si brali aj kamarátov. Veď pri predstave, že by spolu mali byť tak dlho, žena chytá mdloby a muž sa stáva apatickým. Po piatich rokoch sa dokonca navzájom poznajú aj rodiny tohto páru. A na svetlo sveta prichádzajú otázky ako kedy prídu vnúčatá a kedy bude svadba. A čo teraz? Pár už sa pomaly nemá kam posúvať, spoločne kúpený pes je už vychovaný, kamaráti okolo už do toho ,,praštili" a tu prichádza otázka, a čo my? Rozchod alebo svadba? Ako je možné, že tieto dve dosť protichodné činnosti stoja oproti sebe? No úplne normálne. Keďže ten pár si nevie predstaviť ani ten rozchod ani tú svadbu. Rozchod znamená, že vo svojich tridsiatich  rokoch budú opäť každý sám, nebudú sa mať o koho starať, s kým sa hádať, na koho nadávať a svadba, že to celé, čo im vlastne aj tak nevyhovuje, ale je to menej radikálne bude pokračovať. A tak prežijú ďalšieho polroka tým, že budú vybavovať, aby ten ich deň D bol najkrajší v ich živote. Vyhodia za to obrovské peniaze, obaja schudnú, v ten deň si vlepia na tvár obrovský úsmev od ucha k uchu, mesiac ich tá novomanželská eufória drží a zrazu sú tam kde boli. Tak šup, treba vymyslieť niečo nové. ,,Mami, tati, som tehotná! Budeme mať dieťa!" Áno, to dieťa je to niečo nové. A zase máme dieťa, dva roky sú z neho nadšení obaja rodičia a zrazu.... Otec chodí nejako často na pivo a neskoro z roboty. Matka pribrala tak 20 kilogramov a jej kostýmom sú teraz tepláky. Stretávanie s kamarátmi sa zmenilo na nútené večere manželiek a manželov, ktorí sa bavia len o futbale a robote. Ženy preberajú deti, a že by spolu mohli začať cvičiť.                 

Manželia si nerozumejú, deti majú vlastný život, odrastú a ten na začiatku šťastný pár sa dusí v rozľahlom trojizbovom byte. Konečne začnú myslieť na seba a rozvedú sa. Hurá!!! Žena zázračne schudne, nájde nový zmysel života, zariadi si svoj nový dvojizbový byt, spozná ženy s podobným osudom, zrazu omladne o 10 rokov a po čase stretne gentlemana v pravom slova zmysle. Muža po štyridsiatke, ktorý nebol nikdy ženatý aj keď má dieťa. Ktorý bol vždy považovaný za bohéma, no precestoval kusisko sveta. Takého, ktorý sa neberie príliš vážne a miluje život. 

A muž... ja vlastne neviem, čo robí muž po rozvode. Myslím, že začne chodiť do fitka, viac času strávi s kamarátmi pri pive, možno si uvedomí, že ostať doma a čítať knihu, nie je až také starecké ako si myslel a možno aj on nájde ženu alebo viac žien, ktoré stoja za to. :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?