Nemrač sa ....

Autor: Ivana Rebrová | 26.1.2016 o 17:42 | Karma článku: 3,13 | Prečítané:  446x

Dvadsiaty šiesty január dvetisícšestnásť. Šestnásť hodín a štyridsaťtri minút. Otvorila som Google, pozrela AIS, či mi nepribudlo hodnotenie zo včerajšej skúšky, zistila som, že nie... Ostávam v napätí.

Ďalej som si išla čítať novinky na internete. Správy z domova i zo zahraničia. Monitor mi príliš ťahal oči, tak som zasvietila lampy v obývačke, a zrazu jedna z lámp prestala svietiť. Zrejme žiarovka v spomínanej lampe nechcela viac čítať zlé horšie a ešte horšie správy. Ani sa jej nečudujem. Mne sa už tiež nechce. Už mam plné zuby štrajkov, i keď na druhej strane palec hore, že si ľudia dupli a povedali nahlas, čo sa im nepáči. Trochu sa to naše Slovensko preberá, ale tak mne to je v podstate jedno. Nie som ani zdravotná sestra a myslím, že ňou ani nikdy nebudem, a rovnako nie som ani učiteľka a touto cestou sa tiež vo svojom živote nevydám. Som len študent J zatiaľ nemám dôvod štrajkovať, pretože mám študentské zľavy, cestovanie zadarmo, štúdium zadarmo a je mi fajn. Nemám dôvod sa sťažovať a bolo by úžasné kedy sa do tohto stavu dostalo viac ľudí.

Zavraždil, podplatil, znásilnil, havaroval, zabil, potratila, prepadol, týrali, okradli, prepustili, ochorel, polial kyselinou, podviedla, utopil, porušil, vlámali, zastrelil, drogoval, otrávil sa.....

  V ľuďoch sa živí strach. Mám X policajtov na Y utečencov, ale v nemocnici sa o nás nemá kto postarať, lebo sestier je málo. Unesené deti nájde skôr novinár z bulváru ako Interpol. O zrazeného psa na ulici sa zverolekár postará okamžite, zatiaľ čo zrazený človek musí tri hodiny čakať v čakárni kým do neho ,,kopne“ zodpovedný zdravotnícky personál. Ale ja tak nejako stále naivne verím, že toho  dobrého je v nás ľuďoch ešte stále veľa.

Na zlú nálad, nepríjemných ľudí, na problémy sa treba usmiať. Veď ak by sme tie problémy, ktorým dennodenne čelíme nemali zvládnuť zrejme by nám nič nestálo v ceste a bola by to nuda. Usmievajme sa na všetko a na všetkých. Keď na Vás kričí šéf, učiteľ, sused. Neživme ďalej negatívne stavy a usmievajme sa. Nič menej už pre seba spraviť nemôžeme :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?