Kvantita ≠ kvalita

Autor: Ivana Rebrová | 25.3.2015 o 9:42 | (upravené 25.3.2015 o 13:34) Karma článku: 3,64 | Prečítané:  593x

Vysoká škola pre všetkých s možnosťou všehoštúdia. Asi také heslo majú naši politici. V každej dedine bol kedysi kostol, no dnes hneď vedľa stojí aj vysoká škola. Tridsaťšesť vysokých škôl pre tak malú krajinu ako je Slovensko je zlý vtip alebo realita? Bohužiaľ, realita.  Študujeme, aby sme si predĺžili mladosť, alebo preto, že sa nám nechce pracovať, v tom horšom prípade nemáme, kde pracovať. 

Keď som sa spýtala môjho starého otca, vyštudovaného veterinára, ako to bolo počas jeho štúdia, povedal mi, že iné. Učitelia boli vyštudovaní odborníci vo svojom odbore. Mali prax, ktorá bola na ich prednáškach prínosom a vedeli študentom poskytnúť informácie, ktoré v budúcnosti zúročili. Spolužiaci a profesori sa poznali navzájom. Jedných aj druhých bolo málo, tak to nebol až taký problém.

A čo dnes? Dnes nevieme ako sa volá spolužiačka pri vedľajšom stole, pretože nás je v ročníku 600. Na prednášky k nám chodia doktorandi, ktorí si na nás skôr vybíjajú zlosť a chcú nám vrátiť tú nespravodlivosť a prísnosť, ktorú zažili počas štúdia oni. Na profesorov a profesionálov v jednom sa sťažujeme, pretože si dovoľujú od nás niečo chcieť.

Na nezmyselných školách, študujeme nezmyselné odbory a keď vyštudujeme nevieme, čo so sebou. Kam sa sme sa to dostali? Čia je to chyba? Človek, človek, predsa tvoja! Čo sme chceli to máme. Nie je vám na smiech, keď na ekonomickom oddelení jednej nemenovanej firmy nahradila mladá, teraz vyštudovaná ekonómka pani, ktorá pre tú firmu dýchala a svoju prácu odvádzala na 150% len preto, že nemala pred menom titul ? Čo tam po vedomostiach. Hlavne, že máme tri písmenká s bodkou pred menom.

Slovensko má problém a nie jeden. Nadmerné množstvo vysokých škôl patrí medzi tie zásadné. O chvíľku sa vytratia remeslá a budeme všetci hlavy študované. Ak si budeme chcieť postaviť plot, budeme to mať presne teoreticky postavené, len nám budú chýbať šikovné ruky, ktoré to prevedú do praxe. Ak nám to vyhovujeme : LEN TAK ĎALEJ! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?